FAQ - často kladené dotazy

2.10.2022, Hana Svobodová

Máte nějaké otázky ohledně vašeho profilu, vašeho psa nebo chovatelské stanice? Mrkněte do často kladených dotazů, pokud nenajdete odpověď, můžete kontakovat redakce@ohar.cz

Proč není u chovného jedince uvedený můj kontakt? O: Pokud majitel chovného psa/feny není uveden, tak si majitel nepřál zveřejnit své údaje nebo ještě nepotvrdil GDPR. 

Proč není můj chovný jedinec uvedený v seznamu chovných psů/fen? O: Na seznamu chovných jedinců jsou uvedeni pouze chovní jedinci v majetku členů klubu. Pravděpodobně tedy již nejste členem klubu a neuhradil jste členství na daný rok. Případně ještě není připárován k majiteli (převážně u fen - na původním webu nebyl u fen uveden majitel, proto administrátoři webu nemohli přiřadit fenu ke konkrétnímu členovi klubu), nebo byl vyřazen automaticky pro věk. Přihlašte se do svého profilu a zkontrolujte si sekci PSI a fenu nebo psa si k sobě přiřaďte.

Proč se nemohu přihlásit do členské sekce? O: Do členské sekce se přihlašujete emailovou adresou, kterou máme v evidenci. Pokud Vám nejde se přihlásit, tak napiště na ekonom@ohar.cz a matrikář vám spáruje správný email, přes který se pak budete přihlašovat. 

Proč nemohu zažádat o krycí list? O: Nemáte k sobě přiřazenou žádnou chovnou fenu nebo přiřazená fena ještě nemá nastavený příznak chovnosti. Pokud k sobě fenu přiřazenou máte, ale není u ní nastavená chovnost, tak kontaktuje vašeho poradce chovu.

Jak získám heslo pro přihlášení? Jak se poprvé přihlásím? O: Vyplňte email a klikněte na "Zapomenuté heslo". Do emailu heslo obdržíte a následně si ho můžete v členské sekci změnit. 

Jak dlouho trvá spárování platby pro přihlášení do členské sekce? O: Spárování platby může trvat týden. 

Jak dlouho trvá než dojde ke schválení krycího listu? O: Nejdříve musí být spárovaná platba a pak poradce chovu musí krycí list schválit a zaslat Vám ho poštou. Na celý proces je dáno 30 dní. 

Proč není u mého psa/feny uvedena zkouška (titul, zdravotní výsledek)? O: Pro spuštění webu jsme se snažili doplnit data chovných psů, které byly zveřejněny na starém webu. Nyní je aktualizace dat na vás. Ve své členské sekci zadejte výsledky psa (feny) v sekci  "Doplnění dat" . 

Proč na webu není narození vrh mé feny? Mého psa? O: Data získáváme z plemenné knihy, která nám je zasílá jednou ročně zpětně za celý rok. V případě, že jste již využili nahlášení vrhu přes web a vygenerovali si tam i přihlášku vrhu, můžete se do této sekce vrátit a dodat zápisová čísla štěňat a my následně můžeme provést import vrhu. 

 Proč nemohu vyhledat svého psa ani přes lupu? O: Pokud Váš pes/fena je mladší jednoho roku, je možné, že ještě nemáme podklady z plemenné knihy. Je-li starší jednoho roku, neváhejte nás kontaktovat a dohledáme, kde je problém. 


DALŠÍ ČLÁNKY V TÉTO KATEGORII

14.3.2022
English informations

1.1.2022
Pravidla pro udělování příspěvku na odchov vrhu málopočetných plemen

1.1.2022
Pravidla pro udělování příspěvků za reprezentaci klubu

1.1.2022
Jak uchovnit

1.1.2022
Pravidla pro zadávání inzerce